top of page
HİKAYEMİZ ÜST.JPG

HİKAYEMİZ

Büyülübağ’ın temelleri, çok uluslu bir firmada üst düzey yöneticiyken, radikal bir değişiklikle toprağa yakın olup, hayallerindeki şarap üretme isteğinin peşinden gitmeye karar veren Alp Törüner tarafından 2003 yılında atıldı.

Üstün nitelikli üzümlerden üstün kaliteli şaraplar üretmek amacıyla, bağcılık ve şarapçılık geçmişi eski Rum bağcılık kültürüne dayanan özel bir mikro klimaya sahip Avşa Adası seçildi.

2006 yılında, üretilen ilk Cabernet Sauvignon 2005 şarabının Gusto Dergisi yarışmasından kazandığı altın madalya Büyülübağ isminin duyulmasını sağladı. 2007’de aynı şarabın uluslararası şarap yarışması ‘The Challenge International Du Vin’ den gümüş madalya kazanması ile ünü perçinlendi.

Büyülübağ kuruluştan bu yana adanın yerli üzüm çeşidi olan ‘Adakarası’nı yaşatıp, uluslararası bilinirlik sağlamak ve ada iklim ve toprak koşullarına mükemmel uyum sağlamış yabancı üzüm çeşitlerinin de potansiyellerini ortaya koymak misyonu ile çalışmaktadır.

Günümüzde ülkenin en prestijli butik şarap üreticilerinden biri olan Büyülübağ, sofistike şaraphanesinde şarabı hak ettiği özen ve nezaketle işleyerek, kalitesini şarap severlerin beğeni ve bağlılığı yanında, uluslararası şarap yarışmalarında kazandığı madalyalarla kanıtlamıştır.

bottom of page